Kosmetologia estetyczna
Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pełne, zmysłowe usta to jeden z wielu atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej.
W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.
Zabieg powiększania ust jest w pełni bezpieczny, nie niesie ryzyka uczulenia, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Z wiekiem następuje spadek jego poziomu w naszym organizmie, do tego dochodzi fotostarzenie spowodowane negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego, powodujące wiotkość, suchość i brak jędrności ust.
Kosmetologia estetyczna
Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd.
Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.
Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
- uwydatnienie kości policzkowych
- modelowanie brody
- modelowanie policzków
- wypełnienie „doliny łez”
- konturowanie zarysu żuchwy
- wyrównanie ubytków objętości twarzy
Kosmetologia estetyczna
Naturalnie występujący w naszym organizmie kwas hialuronowy z wiekiem zaczyna stopniowo zanikać. Wypełniacze zawierające kwas hialuronowy służą do tego, żeby gromadzić wodę i nawilżać skórę. Gdy zmarszczki są już utrwalone, z wyraźnie zarysowanymi bruzdami można zlikwidować je preparatem wypełniającym.
Kosmetologia estetyczna
To małoinwazyjna metoda modelowania sylwetki, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury.
Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych.
W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.
Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na utratę nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat.
Jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi. Lipoliza iniekcyjna pozwala na zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion lub innych części ciała, w których ilość komórek tłuszczowych jest według pacjenta zbyt duża.
Kosmetologia estetyczna
Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, nazywanych czasem białkami młodości. Nie od dziś wiadomo że synteza obu białek spada wraz z wiekiem, co skutkuje pogorszeniem kondycji skóry. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu, to dzięki stymulatorom tkankowym możemy go spowolnić, dłużej zachowując młody i świeży wygląd.
Stymulatory których składnikiem są polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.
Mogą być stosowane do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).
Kosmetologia estetyczna
Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i blokuje wydzielanie acetylocholiny, co powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas rozprostowują się.
BOTOX posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Od ponad 10 lat preparat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat w neurologii oraz okulistyce. Istnieje wiele publikacji dotyczących jego skuteczności i bezpieczeństwa. Działania niepożądane, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają najczęściej odwracalny charakter.
- zmarszczki poprzeczne czoła
- lwia zmarszczka
- kurze łapki
- asymetria brwi
- królicza zmarszczka
- uśmiech dziąsłowy
- lip flip
- broda brukowana
- nadpotliwość pach, dłoni, stóp
- zmarszczki palacza
- zmarszczki na szyi
- platysma
Kosmetologia estetyczna
Już po 25 roku życia ilość produkowanego w skórze kwasu hialuronowego się zmniejsza, a po 40. proces ten znacznie zwalnia.
Mezoterapia to zabieg, na który warto się zdecydować już przed trzydziestką. Zarówno mezoterapia igłowa, jak i mikroigłowa, mają działanie odmładzające, regeneracyjne i głęboko nawilżają skórę.
Najpopularniejszym składnikiem używanym podczas zabiegu jest kwas hialuronowy. Ma on silne właściwości higroskopijne. Zaaplikowany w skórę właściwą poprawia nawilżenie i działa ujędrniająco. Stosowany w mezoterapii kwas hialuronowy jest kwasem nieusieciowanym, dlatego nie wypełnia nam tkanek (tak jak kwas zawarty w wypełniaczach) a zabiegi można wykonywać nawet co dwa tygodnie. Poza kwasem hialuronowym, „mezokoktajle” zawierają witaminy, peptydy, aminokwasy oraz minerały. Dzięki swoim właściwościom, mezoterapia jest też często wykorzystywana w terapii leczenia blizn i rozstępów oraz w leczeniu wypadania włosów.
Ten sposób walki z upływem czasu wybierają także gwiazdy, jak choćby Cindy Crawford czy słynąca z promiennej cery Jennifer Aniston. Przeprowadzana regularnie mezoterapia opóźnia pojawianie się głębokich zmarszczek i polepsza kondycję cery, która z dnia na dzień staje się bardziej napięta i pełna blasku.
Po wprowadzeniu składników aktywnych bezpośrednio w głąb skóry uruchamiają się naturalne procesy odnowy, nasila się produkcja
kolagenu i elastyny, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a cera zyskuje zdrowy „glow”.
Aby efekt mezoterapii igłowej utrzymał się przez kilka miesięcy, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ilość zabiegów oraz częstotliwość wykonywania ustalana jest indywidualnie biorąc pod uwagę stan skóry oraz wiek.